Обережно: вiрус XData iнфiкував уже сотнi комп'ютерiв українцiв

Червень 4, 2017, 14:58 | (0) | новини Хай-тек

Вiн шифрує файли, а потiм вимагає вiдкупного вiд тих, хто хоче повернути данi. До зашифрованих файлiв додається розширення ~xdata~.

На жаль, досi фахiвцi не з'ясували, яким чином поширюється цей вiрус i як саме заражає комп'ютери. Як можна розшифрувати файли без сплати викупу, також не вiдомо. 95% атак XData припало на українських користувачiв.

"Унiверсальна порада для всiх користувачiв комп'ютерiв -- облаштувати систему захисту, -- сказав Сергiй Прокопенко, експерт iз комп'ютерної безпеки. -- Не варто сподiватися лише на антивiруснi програми, тому радив би подбати насамперед про створення резервних копiй даних.

Крiм того, дiють традицiйнi правила безпеки: не вiдкривати посилань, вкладень до листiв, якi прийшли з незрозумiлих джерел. Тим паче, що в Українi багато хто користується нелiцензiйним програмним забезпеченням, яке не оновлюється i не реагує на кiбератаки".

Джерело: expres.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>