На Рогатинщині громада об’єдналась і створила сироварню

Липень 31, 2018, 22:58 | (0) | район
ce0ac0d0c1f1e14f3e9da2d4bc56974e166ab43a
Жителі сіл, що мають в господарстві корів, нерідко зазнають труднощів з реалізацією молока.

Про це знають і в Чесниках Рогатинського району Івано-Франківської області. Ситуація змінилася в 2012 р., коли з подачі місцевої влади в селі з’явився перший кооператив, який приймає молоко від населення. З часом кількість членів кооперативу, як і кількість молока зросла, тож з’явилась ідея робити тверді сири.

Сироварня була ініціативою громади села, допомогу в її створенні надали Західноукраїнський ресурсний центр, Фонд Чарльза Стюарта Мотта, Карпатський Фонд, Нідерландська програма співпраці з менеджменту, Фонд Swisscontact та особисто швейцарський сировар Норберт Буррі, пише Бліц-Інфо.

Тож зараз у селі діє мале підприємство у форматі кооперативу, яке виробляє сметану, масло, кисломолочний і твердий сири.

Окрім того, нещодавно громада змогла облаштувати за кошти канадського гранту пасовисько для корів. Особливість цього пасовиська в тому, що воно обладнане водогоном, електропастухом, модульною доїльною установкою, і мешканці села за бажанням можуть залишати тут худобу з весни до пізньої осені.

Джерело: pravda.if.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>