На адмінмежі з Кримом відновили роботу пункти пропуску, закриті через хімічні викиди

Вересень 15, 2018, 20:23 | (0) | Україна
436071

У суботу, 15 вересня, прикордонники відновили роботу контрольних пунктів в'їзду-виїзду "Каланчак" та "Чаплинка", повідомляє Держприкордонслужба.

7 вересня їх тимчасово закрили через небезпечну екологічну ситуацію, що склалася на заводі "Титан" у кримському Армянську.

З 10-ї години ранку пункти знову працюють для пропуску громадян та транспорту.

У разі, якщо ситуація знову погіршиться і виникне загроза життю та здоров'ю громадян, пункти можуть знову закрити, кажуть у Держприкордонслужбі.

Напередодні в Армянську запровадили режим надзвичайної ситуації, після викидів шкідливих речовин на заводі "Кримський титан".

Таке рішення прийняли через перевищення гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин у повітрі в більш ніж п'ять разів.

Місцева влада в Криму продовжує стверджувати, що здоров'ю мешканців нічого не загрожує, повідомляють російські ЗМІ.

Токсичний "Титан"

У ніч на 24 серпня на півночі Криму стався викид отруйних хімікатів із заводу "Титан".

Мешканці Херсонщини скаржилися на печіння в горлі і носі, дивний наліт та іржу, що з'явилася на металевих предметах.

Тимчасово і в Криму, і в Херсонській області закрили школи та садочки, а дітей стали вивозити подалі від забрудненої території.

На півострові заявили, що ситуацію спричинив брак води в кислотонакопичувачах заводу через те, що Україна після анексії припинила водопостачання Північно-Кримським каналом.

За підсумками лабораторних досліджень, основним джерелом забруднення є діяльність заводу "Титан", а не кислотний накопичувач, половина якого розташована на території Херсонської області, заявив голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв.

Станом 9 вересня роботу заводу призупинили.

Джерело: bbc.com

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>