Наркоманія — соціальне зло!

Червень 27, 2020, 12:31 | (0) | інше новини
 

В нашій країні все направлено на зростання культурного і освітнього рівня населення, створення найсприятливіших умов для активної трудової діяльності людини.

    Наркоманія завдає великої шкоди суспільству, веде до порушення трудової дисципліни, штовхає людей на аморальні вчинки, породжує злочинність.

   Спробувавши раз чи двічі наркотик, здорова людина стає його рабом, і відмовитися від нього без медичної допомоги вже не зможе. Особливо швидко наркоманами стають люди зі слабким типом нервової системи, слабкодухі.

   Наркоманія — це потяг до речовин, які дають забуття. Це важка хвороба, це покалічена доля. При сприятливих умовах наркоманія швидко поширюється серед населення, стає загрозою і розповсюджується на зразок епідемії.

   Справа в тому, що хворий наркоманією, як правило, старається втягнути, завербувати до наркоманії ще когось. Один наркоман може втягнути в світ “дурману” кількох здорових, а ті за короткий час — ще кількох. Ланцюгова реакція, яку припинити, вживаючи локальні заходи, неможливо. Пожежа наркоманії здатна розповсюджуватися швидко і погасити її дуже непросто.

   На жаль, упродовж років наркоманія набула значного поширення в Україні і в нашій області. Не обминуло і наш Рогатинський район. Станом на 1.06.2020року в наркологічному кабінеті на диспансерному обліку знаходиться 11 чоловік, профілактична група по наркоманії — 40 чоловік.

   Батькам, вчителям потрібно насторожитися, якщо учень став безпричинно пропускати заняття, змінилася його поведінка, він став замкнутий, на уроках присутній тільки фізично, або, навпаки, став надмірно збуджений, агресивний.

    Наркотики обманним шляхом проникають через оболонку нервових клітин, збудження яких викликає в людини відчуття блаженства. Це блаженство непомітно переходить в залежність. Для хворої людини наркотики стають основним життєвим інтересом.

    Людство зуміло перемогти чуму, віспу, ведеться рішучий наступ на рак та інші недуги. Будемо надіятися, що розум переможе і вдасться подолати такого підступного ворога нашого здоров’я, як наркоманія — ворога, якого людина створила собі сама.

Борис Васильович Гудзенко, лікар — нарколог КНМП Рогатинська ЦРЛ.

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>