Мінфін: Єврокомісія схвалила нову програму макрофінансової допомоги для України

Лютий 28, 2018, 17:49 | (0) | Світ

Міністр фінансів України Олександр Данилюк заявляє, що Єврокомісія ухвалила рішення про нову програму макрофінансової допомоги для України.

«Це важливий крок для підтримки реформ в Україні та забезпечення фінансової стабільності», – написав міністр у Facebook.

Суми планованої допомоги чи інших подробиць міністр не навів. У прес-службі міністерства Радіо Свобода повідомили, що повніша інформація буде пізніше.

Тим часом, кореспондент Радіо Свобода в Брюсселі повідомив, що офіційних даних з цього приводу в Єврокомісії поки що не наводили, тривають внутрішні консультації.

Раніше віце-прем’єр-міністр із питань євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе висловлювала сподівання, що рішення щодо можливого надання нової макрофінансової допомоги Україні може бути ухвалене протягом наступних трьох місяців, бо діалог Києва і Брюсселя щодо цього триває вже з кінця минулого року.

Раніше представники Єврокомісії заявляли, що виконавча установа ЄС готова підготувати нову макрофінансову допомогу, але за умови чітко визначеного і відчутного здійснення реформ, що ґрунтуються на програмі МВФ.

ЄС висуває як передумову отримання додаткових траншів макрофінансової допомоги успішну співпрацю Києва з Міжнародним валютним фондом. МВФ, зі свого боку, висуває до України низку своїх вимог щодо здійснення реформ для отримання чергового траншу допомоги за нині чинною програмою розширеного фінансування, зокрема – ухвалення закону про антикорупційний суд і приведення цін на газ до рівня ринкових. Через невиконання вимог МВФ уже кілька разів відкладав надання цього траншу. 12–16 лютого в Києві перебувала місія МВФ для технічних консультацій із представниками влади України щодо подальшої співпраці.

За останні три роки Євросоюз надав Україні макрофінансову допомогу загалом на суму у 3,4 мільярда євро.

Джерело: radiosvoboda.org

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>