"Мінський формат не влаштовує всіх" - депутати розповіли про переговори з Волкером по Донбасу

Січень 29, 2018, 10:28 | (0) | Світ Україна
630_360_1517098869-1676

Українські депутати провели закриту зустріч зі спецпредставником США по Україні Куртом Волкером перед переговорами з помічником президента Росії Владиславом Сурковим з питання військового конфлікту на Донбасі.

Про це повідомляє "РБК-Україна".

Зустріч відбулася 25 січня в резиденції посла США Марі Йованович.

"На неї запросили голову парламентського комітету у закордонних справах Анну Гопко (позафракційна), представника БПП Дмитра Лубинця, "Батьківщини" Григорія Немирю, "Самопомочі" Тараса Пастуха, "Народного фронту" Андрія Тетерук, Радикальної партії Валерію Заружко, "Опозиційного блоку" Юлію Льовочкіну , групи "Відродження" Валерія Писаренко і "Волі народу" Сергія Шахова", - йдеться у повідомленні.

За словами депутатів, найбільше розмов було про перспективи "Мінська". Волкер сказав, що ситуація на Донбасі - це агресія Російської Федерації, а територія окупована Росією, проте альтернативи "Мінському процесу немає".

"Ви повинні розуміти, що зараз цей формат лежить в основі домовленостей, тому хочете чи не хочете, але ви повинні ними користуватися", - переказав агентству слова спецпредставника США Лубинець.

Крім того, американська сторона вважає безальтернативним формат "Мінська" .

"Переговори в Мінському форматі краще, ніж відсутність будь-яких переговорів. Через відсутність альтернативи, потрібно хоча б так намагатися врегулювати конфлікт", - говорив депутатам Волкер, переказує не під запис ще один співрозмовник.

Також американські представники наголошували, що немає форматів, на які погодилася б Росія, тому потрібно слідувати "Мінським формату". За словами співрозмовників, скептичний настрій з приводу виконання всіх пунктів "Мінська" спостерігався по обидва боки.

Українські парламентарії обговорювали можливість розширення Мінського формату, проте не учасниками з інших країн, а шляхом включення в ці переговори представника Донбасу з української сторони. Наприклад, депутата-мажоритарника з Донбасу, який би розумів проблематику питання.

"Мова йде про те, що на сьогодні представники Тристоронньої контактної групи - Геращенко або Кучма - не є представниками саме цих регіонів", - сказав Пастух.

Зі свого боку американці запевнили, що це питання України, бо Штати не є учасниками Тристоронньої контактної групи.

У складі миротворчої місії ООН на Донбасі не має бути росіян. Миротворці повинні отримати доступ до українсько-російського кордону. Про це заявив спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер.

Джерело: gazeta.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>