Молдова: Додон відмовився розпустити парламент, попри рішення КС

Червень 8, 2019, 14:07 | (0) | Світ

Президент Молдови Ігор Додон 8 червня відмовився розпускати парламент і запросив парламентські партії на консультації у понеділок, 10 червня.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Newsmaker.

"Хочу сказати, що згідно з 85-ю статтею Конституції, президент після консультації з парламентськими фракціями має право розпустити парламент. Хочу звернути увагу на дві речі "після консультацій" і "право", - підкреслив Додон.

"Я не підпишу декрет про розпуск парламенту. У понеділок, 10 червня, запрошую парламентські фракції на консультації", - сказав Додон. Він також додав, що, згідно з рішенням Конституційного суду від 2013 року, тільки президент має право розпустити парламент.

Додон також додав, що всі 35 депутатів фракції Партії соціалістів (ПСРМ) прибули в парламент, щоб обговорити з проєвропейським блоком ACUM формування керівництва органу та затвердження складу нового уряду. Опівдні вони мають намір провести засідання парламенту.

Додон зазначив, що ключове питання полягає в тому, чи визнають голосування, якщо депутати про щось домовляться і затвердять спікера і сформують уряд. "Усередині тими, хто контролює владу очевидно, що не буде. Більш того, я знаю, що прокуратура відкриє кримінальні справи щодо спроби захоплення влади на депутатів і президента", - зазначив Додон.

Він також додав, що немає повної ясності, чи визнають це голосування зовнішні партнери, тому він запросив на спільну зустріч посла Росії Олега Васнецова, посла США Дерека Хогана і главу Євроделегації Петера Михалко.

Додон також закликав громадян залишатися вдома і не піддаватися на провокації.

Джерело: eurointegration.com.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>