Митне оформлення майна

Травень 17, 2016, 13:06 | (0) | ДПІ У РОГАТИНСЬКОМУ РАЙОНІ ІНФОРМУЄ

Для здійснення митного оформлення майна, ввезеного як іноземні інвестиції, митниці необхідно надати документи

Відповідно до частини другої ст. 287 Митного кодексу України) від 13 березня 2012 року № 4495 -VI зі змінами та доповненнями товари (крім товарів для реалізації або використання з метою, безпосередньо не пов’язаною з провадженням підприємницької діяльності), що ввозяться на митну територію України на строк не менше трьох років іноземними інвесторами відповідно до Закону України «Про режим іноземного інвестування» з метою інвестування на підставі зареєстрованих договорів (контрактів) або як внесок іноземного інвестора до статутного капіталу підприємства з іноземними інвестиціями, звільняються від сплати ввізного мита. При відчуженні таких товарів раніше трьох років з часу зарахування їх на баланс ввізне мито сплачується на загальних підставах.

Статтею 13 Закону України від 19 березня 1996 року № 93/96-ВР «Про режим іноземного інвестування» (далі – Закон № 93) визначено, що державна реєстрація (перереєстрація) іноземних інвестицій та її анулювання здійснюються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, в семиденний строк з дня подання іноземним інвестором документів для реєстрації (перереєстрації) іноземних інвестицій та її анулювання.

Порядок державної реєстрації (перереєстрації) іноземних інвестицій та її анулювання затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 06березня 2013 року № 139 (далі – Порядок № 139).

Пунктом 4 Порядку № 139 встановлено, що для державної реєстрації іноземних інвестицій іноземний інвестор або уповноважена ним в установленому порядку особа подає органу державної реєстрації такі документи:

інформаційне повідомлення згідно з додатком 1 до Порядку № 139 у трьох примірниках з відміткою територіального органу ДФС за місцем здійснення інвестицій про їх фактичне здійснення;

документи, що підтверджують форму здійснення іноземних інвестицій (установчі документи, договори (контракти) про виробничу кооперацію, спільне виробництво та інші види спільної інвестиційної діяльності, концесійні договори тощо);

документи, які підтверджують вартість іноземних інвестицій, що визначається відповідно до ст. 2 Закону № 93.

Враховуючи викладене вище, при митному оформленні товарів, що ввозяться в Україну іноземними інвесторами відповідно до Закону № 93 з метою інвестування на підставі зареєстрованих договорів (контрактів) або як внесок іноземного інвестора до статутного капіталу підприємств з іноземними інвестиціями, зі звільненням від сплати ввізного мита, подаються такі документи:

1) документи, які підтверджують вартість іноземних інвестицій;

2) статут підприємства з іноземною інвестицією.

При цьому зазначаємо, що після реєстрації іноземних інвестицій до органу ДФС, який здійснював їх митне оформлення, платник має подати інформаційне повідомлення, зазначене у п. 4 Порядку № 139, оскільки відповідно до ст. 13 Закону № 93 незареєстровані іноземні інвестиції не дають права на одержання пільг та гарантій, передбачених Законом № 139.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 210.05).

Олег АДАМОВИЧ, начальник ДПІ у Рогатинському районі.

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>