Масові затримання по всій Росії

Листопад 5, 2017, 18:59 | (0) | новини Світ
zatrimannja1

По всій Росії в неділю, 5 листопада йдуть затримання людей, які вийшли на вуличні акції на заклик політика В'ячеслава Мальцева, який нещодавно емігрував із країни.

На своєму каналі на YouTube, на який підписані понад 140 тисяч осіб, він c 2013 року регулярно прогнозував, що 5 листопада 2017 року Росії відбудеться революція. У цей день політик закликав прихильників вийти в центри міст і не розходитися до моменту відставки Володимира Путіна.

Мальцев відомий правими поглядами. У 2016 році він переміг на праймеріз «Парнасу» і, посівши друге місце в списку, брав участь від партії у виборах до Держдуми. До парламенту він не пройшов.

Ресурси руху Мальцева «Артпідготовка», в тому числі YouTube-канал і спільнота у «ВКонтакте», недоступні в Росії. Це пов'язано з тим, що російський суд визнав організацію екстремістською. Лідер руху покинув Росію, проти нього порушено справу про заклики до екстремізму (частина 1 статті 280 КК). Він заочно арештований і оголошений в міжнародний розшук.

Затримання і арешти прихильників Мальцева тривають з кінця жовтня - початку листопада. За два дні до акції ФСБ оголосила, що припинила діяльність «законспірованогої осередку» прихильників політика. На думку спецслужб, члени руху «Артпідготовка» планували спровокувати заворушення, напасти на поліцейських і підпалити адміністративні будівлі.

Станом на 18.00 російські ЗМІ повідомляли: Понад 400 затриманих по всій Росії 5 листопада, — ОВД-Інфо.

Джерело:argumentua.com

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>