Лікарі побоюються, що запоріжці привезуть із відпусток кір

Вересень 13, 2017, 13:53 | (0) | новини область Україна

Кір – дуже заразна хвороба, нині вона вирує в Одеській та Івано-Франківській областях, тож є небезпека, що відпускники привезуть її до Запоріжжя

Про це під час брифінгу розповів головний епідеміолог Запорізької області Олександр Мащак, передає портал Depo.Запоріжжя.

Лікарі називають кір – високо контагіозним захворюванням, в перекладі з професійного це означає, що при контакті з носієм вірогідність підхопити хворобу майже стовідсоткова. Нині спливає період відпусток, запоріжці повертаються додому, зокрема з тих областей, де фіксують кір, тож можуть привезти її на Запоріжжя.

С початку року кір зафіксовано 15 областях, де захворіли близько тисячі людей, більшість – в Одеській та Івано-Франківській.

У Запоріжжі цьогоріч зафіксовано поки один випадок, кір прибула до нас саме з Одеси. Принаймні захворів на неї 26-річний запоріжець, який тимчасово проживав там та приїхав у Запоріжжя.

При цьому імунітет запоріжців щодо кору бажає кращого. Цьогоріч проводилися дослідження сироваток крові мешканців регіону на напруженість імунітету до хвороби, у понад 19% виявлено незахищеність від кору, тобто ці люди можуть підхопити хворобу при контакті.

"Нині більше 20 тисяч дітей в області не отримали щеплення, таким чином може накопичитися критична кількість сприйнятливих до хвороби", - зазначив Мащак.

Єдиною можливістю створити стійкій імунітет до кору лишається вакцинація дітей згідно плану профілактичних щеплень. Лікарі запевняють, що нині препаратами для щеплень Запорізька область забезпечена. Це якісні препарати, що відповідають європейським стандартам. Лише двічі на них фіксувалися сильні реакції, але неприємні симптоми зникали без медичної допомоги.

Як підкреслила головний дитячий інфекціоніст області Олена Усачова, препарати містять живу культуру збудника хвороби, тому реакція на щеплення є природною і не впливає на здоров'я дитини.

Вакцинації підлягають діти одного та шести років або в будь-якому віці до 18 років, якщо раніше не отримали відповідні щеплення. Для цих категорій дітей щеплення проводиться безкоштовно за рахунок державного бюджету. Інші нещеплені особи до 30 років можуть отримати вакцинацію у приватних кабінетах щеплень.

Джерело:zp.depo.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>