КС визнав неконституційним мовний закон

Лютий 28, 2018, 17:52 | (0) | Україна
630_360_1494918100-1863

28 лютого Конституційний суд України визнав неконституційним закон „Про засади державної мовної політики", який скорочено називали законом "Ківалова-Колесніченка".

Про це ВВС News Україна повідомили у прес-службі Конституційного суду.

Також там пообіцяли оприлюднити розширену інформацію та текст самого рішення за кілька годин.

Закон про засади державної мовної політики Верховна Рада ухвалила 3 липня 2012 року.

Документ авторства депутатів від Партії регіонів Сергія Ківалова і Вадима Колесніченка викликав низку скандалів та протестів.

Документ серед іншого фактично розширював використання російської мови в усіх сферах життя.

Також запроваджувалось поняття "регіональної мови", яка мала розширені повноваження у регіонах, де носіїв такої мови понад 10%.

Через ухвалення мовного закону влітку 2012 року у Києві кілька тижнів тривали протести, які умовно називали "мовний майдан".

У кінці лютого 2014 року Верховна Рада ухвалила рішення скасувати цей закон, проте ту постанову не підписав спікер парламенту Олександр Турчинов і вона не набула чинності.

Після цього група депутатів звернулась до Конституційного суду з проханням визнати закон неконституційним.

За останні роки Верховна Рада ухвалила низку законів, які стосувались застосування мови у освіті та ЗМІ, які суттєво нівелювали закон "Ківалова-Колесніченка" і посилили позиції української мови.

Джерело: bbc.com

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>