Край Роксолани «тестував» трофі-рейд

Листопад 30, 2016, 00:27 | (0) | інше Майстерня уподобань МОЄ МІСТО новини район
????????????????????????????????????

Їхній сталевий кінь спочатку підкорив стрімкий підйом і припаркувався впритул до дерева. Кілька знімків на мобільний - і позашляховик зник у нетрях лісу… Цей епізод  взятий  не із  фільму чи екстримролика, а у ході трофі-рейду, що 26-27 листопада "тестував" рогатинські ліси. Його організатором виступив позашляховий клуб «Львів 4х4».

Позашляховий клуб «Львів 4х4» проводить такий захід щорічно, він поділений на спортивні категорії за складністю маршруту. Команда організаторів знаходить мальовничі закутки Західної України для проведення кожного з етапів кубка. Участь у змаганні дозволяє автолюбителям дістатися до найкрасивіших місць в регіоні, побачити історичні пам’ятки, крім того, їх не покидає спортивний дух і жага перемоги. Як розповіли організатори трофі-рейду, наш край обрали для   завершального етапу невипадково, адже Рогатинщина зацікавила їх своїм горбистим рельєфом та чудовими краєвидами, що обіцяли багато гарних емоцій для гостей на потужних сталевих конях.

????????????????????????????????????

Озброївшись картою лісів, за два дні з допомогою рогатинців, котрі підставили своє дружнє плече, Ярославу і Богдану Яремчукам,  Руслану Скобелєву й Олексію Мрузу вдалося прокласти траси ТR1, TR2, TR3, TOURISM-AUTO, TR0, а відтак внести необхідні  GPS-координати контрольних пунктів, до яких учасники діставались з допомогою GPS-навігатора.

 

 «Трофі-рейди – змагання з подолання бездоріжжя, - зазначає Богдан Яремчук. -  Головна їх відмінність від інших автомобільних змагань - екіпаж, щоб виграти,  повинен одночасно виконати декілька завдань: пройти спецділянку за визначений регламентом час і впоратись із спеціальними завданнями на кожному етапі».

У IV етапі національної серії з трофі-рейдів «Кубок Львова-2016» минулих вихідних взяли участь  29 екіпажів з міста Лева, Львівської області, Кам»янця-Подільського, Коломиї, Стрия, Рогатина і навіть Німеччини.  Протягом двох днів спеціальнообладнані автівки долали пагорби, рови з водою, форсували у калюжах... Частина маршруту давалися з легкістю, інші - навпаки. Спускаючись стрімкою лісовою стежкою, помічаємо на дереві позначку «340» і численні сліди протекторів. Як виявилось пізніше, ця “точка” була найскладнішою, її не вдалося підкорити практично жодному екіпажу. Зрештою, як розповідає Б.Яремчук, маршрут прокладали в погожу пору, а негода внесла свої корективи, тому не дивно, що чимало учасників змогли «взяти» лише половину контрольних пунктів. Адже мета трофі-рейду – "узяти" їх найбільшу кількість» швидше за інших, тобто подолати перешкоду і, під’їхавши до значка на дереві, торкнутися його з машини однією рукою. Цей момент слід сфотографувати.

????????????????????????????????????

І хоч це було змагання, але конкуренція тут спостерігалася лише у вміннях орієнтуватись на місцевості чи вправності водіння, загалом між екіпажами у складі водія та штурмана панувала дружня атмосфера. Не раз можна було спостерігати, коли одні автівки, не шкодуючи свого часу, допомагали іншим вибратись з «халепи».

Після закінчення напруженої боротьби за першість суддівська комісія визначила призерів і переможців. Приємно було почути серед них й імена рогатинців Юрія та Віталія Челядинів, котрі завоювали друге місце у категорії «ТР-1». Гостей хлібом-сіллю зустрічали символ міста - Роксолана та  молодь з музичним дарунком. З вітальним словом звернулася  секретар міської ради Галина Богун. Відтак  на центральній площі Рогатина  відбулося урочисте нагородження кубками і дипломами. Організатори також  висловили вдячність людям, котрі долучилися до цієї справи, зокрема, спонсорам  МПК «Росана», ТМ  «Роксолана»,  ТОВ  «Інтергарант»», готельно-ресторанному комплексу «Еліт-Центр».

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Між джиперів існує поговірка, що справжнім змаганням можна назвати те, коли не раз доводиться використовувати «лебідку». Ми вирішили поцікавитись у гостей, як розцінюють трофі-рейд на Рогатинщині?

Переможців найскладнішого класу «ТР-3»Руслан Ілюк та Вадим Дулепа:

«Змагання запам’яталися добре підготовленою трасою, цікавими контрольними пунктами. Видно, що люди, котрі долучилися до цієї справи, компетентні у ній й самі беруть участь трофі-рейдах. Крім того, нас дуже гарно прийняли тут, смачно частували, придумали багато цікавих сюрпризів. Хочеться подякувати «оргам», спонсорам, міському голові Рогатина Сергію Насалику, хлопцям Андрію (Рижану.-Авт.), Василю (Кушніру) і Ярославу (Третяку), та, звісно, жителям краю за теплу зустріч». 

Сімейний екіпаж Ілони та Марії Царик здобув  2 місце у класі TR-0.

«У таких змаганнях беру участь 7 років,- зауважує Ілона Царик. – Сьогодні у нас суто жіночий екіпаж виступаємо на змаганнях з донькою Марією. Дуже вдячні Рогатину, організаторам і спонсорам за цікаво проведений етап. Було багато драйву, все продумано на вищому рівні (до найменших деталей). Чимало контрольних пунктів давалися із неабиякою складністю, а причиною цього став, мабуть  сніг, що випав тиждень тому . «Точки» виявились досить складними. Рогатин запам’ятався мені дуже приємною атмосферою, дружнім колективом, адже,  не зважаючи на те, що це змагання, всі екіпажі допомагали один одному. Все було просто супер».

А ось призери 2 місця класу «ТР-2» Михайло і Сергій Дєдух  також сімейним екіпажем за три роки взяли участь не в одному змаганні, здобували чимало призових і перших місць, зокрема у  «Кубку Львова», «Кубку Тартака», тощо,  кандидати у майстри спорту. У коментарі для «Рогатинської землі» автолюбителі поділилися секретом своїх перемог, а саме:  щоб здобути першість потрібно небагато - хороша машина і штурман, котрий розуміє тебе з півслова. А про захід на теренах краю Роксолани чоловіки відгукуються:

«Якщо порівняти усі чотири етапи цієї серії, то вважаємо, що заключний, який проходив у Рогатині був найскладнішим . Цікава місцевість, ще й погода додала складності у підкорені без цього складних КП. Якщо у вашому місті ми вже бували не раз, то у рогатинських лісах вперше, вони дивували нас направду чудовими краєвидами, екстримом. А сам захід закарбувався в пам’яті хорошою організацією  змаганнь. Рогатинські хлопці, які допомагали в організаційних питаннях, виділили спонсорську допомогу, зробили для нас щось більше, ніж змагання, це було свято для всіх».

???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ????????????????????????????????????

Ксенія СТОМАРІВСЬКА.

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>