Знакові досягнення: Рогатинська школярка виступила на сцені Львівської опери

Грудень 2, 2019, 14:58 | (0) | інше головне Духовність і культура МОЄ МІСТО новини
IMG-8cf82525bd23f797e684e2799ec11290-V

Листопад завітав у наше місто з гарною звісткою. У Львові завершився всеукраїнський відбірковий тур ювілейного XХ дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги», в підсумку якого дипломом першого ступеня відзначено Ольгу Драган, ученицю Рогатинського ліцею ім.Братів Рогатинців. Але ця новина, як виявилося згодом, була не єдиною несподіванкою, що вразила талановиту жительку міста…

Трішки згодом зателефонував мобільний Олі. У слухавці пролунав голос організаторів фестивалю, які запропонували школярці виступити на заключному гала-концерті. Серце дівчинки в цю мить затріпотіло зі швидкістю вітру, бо сталося щось непередбачуване. Втілилось щире юне бажаннячко, про яке навіть мріяти не могла. Бо ж до мистецької програми заходу обирали тільки найдостойніших — постановки конкурсантів, що вражали глибиною, майстерністю, сучасним підходом. Ще прямуючи у Львів, як учасниця відбору, Оля ненароком зізналася вголос: «Минулого року я отримала диплом лауреата другого ступеня – це було дуже почесно для мене. Але так хотілося б відчути те, що проживають на сцені учасники гала-концерту …». Дівчинка й уявити тоді не могла, що добрий ангел, який щоденно спостерігав за її працею, вирішив зробити подарунок і доніс маленьку мрію до сердець організаторів проєкту. І ось, 26 листопада. Звучать позивні урочистої церемонії нагородження та заключного гала-концерту у Львівському національному академічному театрі опери та балету театрі ім. С. Крушельницької. Для Олі Драган настав зоряний час.

IMG-233cbe9efc81564b35c9eb245b5d46bb-V

 Незадовго до цього юній краянці вручили ключик від гримерної, тож нині вона наводила красу за столиком, де, ймовірно, чепурилися перед прем’єрою відомі постаті опери та балету. Як і знакові діячі культури, Оля тамувала своє хвилювання за лаштунками опери, а відтак – вийшла на велику сцену… Залишається тільки уявляти, що коїлося у душі скромної дівчинки з маленького містечка, яка з-поміж тисячі учасників фестивалю отримала винятковий шанс поряд з арт театром Кропивницького, іншими колективами всеукраїнського масштабу продемонструвати свою майстерність численній публіці. А допомогла у цьому її наполегливість та непідкупна щирість, що простежувалася у кожному, мовленому Олею рядку поезії.

IMG-12262d5b6078293daf1434c3443ad5b1-V Днями «Рогатинська земля» вирішила зустрілася із юною рогатинкою, щоб з перших вуст розповісти про її знакові хвилини на сцені Львівської опери. У розмові з нами дівчина зізнається: у конкурсі "Сурми звитяги" бере участь вдруге. Минулого року в номінації «Художнє читання» їй вдалося здобути друге місце. 2019-ий виявився щедрішим і потішив ученицю ліцею першою відзнакою за майстерне виконання триптиху "Задивляюсь у небо провинно" за творами Г. Чубач "Вожаки", Р. Манзія " Усе минає ", О. Бабія "На руїнах ". Та вразила дівчинку далеко не перемога:

«Для мене участь у гала-концерті була найбільшою нагородою, - зауважує вона. -Рік тому я сиділа у залі оперного театру і мріяла стояти там, на сцені, декламувати вірші. Моя мрія здійснилася завдяки цьому конкурсу. Але взяти участь у фестивалі — не означало, що я буду виступати на сцені оперного театру. Потрібно було зайняти призове місце та пройти відбір гала-концерту. І я це зробила завдяки підтримці рідних та художнього керівника, вчителя української мови та літератури Христини Сороки. Безмежно щаслива, що моя мрія здійснилася. Самі відчуття, які мене переповнювали і окрилюють досі — просто не передати словами».

Тож, як мовиться, мрія підкорює гори тільки в тандемі з працею, що продемонструвала нам власним прикладом ліцеїстка Рогатина, стоячи під софітами Львівської опери.

Довідково: Фестиваль “Сурми звитяги” має на меті широко пропагувати серед дітей та юнацтва кращі зразки мистецьких творів патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу в ХХ столітті, вивчати пісенну спадщину Січового Стрілецтва, Української Галицької Армії, Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії, а також сучасну українську молодіжну патріотичну пісню, що звучала під час Революції на Граніті, на Помаранчевому та Євромайданах, Революції Гідності. Цьогоріч фестиваль виявився ювілейним, двадцятим за ліком, і зумів об’єднав близько 12000 учасників з Львівщини, Тернопільської, Івано-Франківської, Хмельницької, Чернігівської, Чернівецької, Волинської, Вінницької, Одеської, Донецької, Запорізької, Рівненської, Кіровоградської, Миколаївської областей. У заключному етапі виступило тільки близько 2800 учасників. На великій сцені за чотири конкурсних дні пройшло 226 концертних одиниць – вокально-інструментальних ансамблів, оркестрів, хореографічних колективів, солістів та ін. На малій сцені – 105 учасників у номінації «Художнє читання». На перегляд було подано 577 художніх робіт, 78 творів у номінації «Авторська поезія і проза».

зображення_viber_2019-11-28_10-45-24 Високий виконавський рівень на Львівщині виявили учні загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів Жовківського, Миколаївського, Золочівського, Сокальського, Радехівського, Яворівського районів, мм. Трускавця, Червонограда, Дрогобича, Шевченківського та Залізничного районів міста Львова. В усіх номінаціях окрім шкіл та позашкільних навчальних закладів вагомо була представлена вища школа. 26 листопада у Львівській опері відбулася церемонія нагородження лауреатів та святковий ювілейний концерт переможців, в якому Франківщину з художньою постановкою представляла жителька Рогатина Ольга Драган.

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>