Заспівали весільних для "Фольк-music"

Серпень 21, 2017, 10:47 | (0) | інше головне Духовність і культура новини район
IMG_3351

Вуличками опільського села курсував бус із написом на лобовому «UA:Перший». Він, як і посмішка відомої телеведучої Оксани Пекун, не міг промайнути серед черчан непоміченим, адже приїзду команди улюбленої  "Фольк-music" з нетерпінням очікував чи не кожен тутешній житель. Невдовзі автівка зупинилася у затишку дерев, з сільського клубу з хлібом-сіллю виринули краяни у народних костюмах, посмішкою й добрим словом зустрічаючи шанованих гостей. Завідувач закладом культури с.Черче Ірина Пащин згадує цю подію, як сон, в який, здається, не може повірити й досі. Жінка зізнається, коли вперше почула голос ведучої улюбленої програми «Фольк-music", спочатку розцінювала це, як дотепний жарт, бо довго не наважувалась відправити заявку на участь в ефірі, а її розглянули так швидко... Мабуть, сама доля подарувала "Черчанам" шанс, власноруч написавши неймовірний сценарій майбутньої зустрічі, яка запам’ятається колективу на все життя.

«Наш НАФК"Черчани" брав участь в обласному фестивалі «Пісні Опілля". Раптом до мене підійшов чоловік, казав, що дуже сподобався виступ колективу, просив дати координати для подальшого контакту, і запитав: «Чому ви досі не на «Фольк- music"?»,  - пригадує п. Ірина. –Загорілися ідеєю, тож з працівником сільради Богданом Волоцюгою відправили окремі матеріали на програму, де, на наш подив, вже були розміщені фото колективу».

За деякий час до І.Пащин зателефонувала жінка, представившись ведучою «Фольк-music" Оксаною Пекун. « Признаюсь, спочатку не повірила, але після кількох хвилин розмови зрозуміла, це - не розіграш, наша заявка дійсно зацікавила «UА:Перший».

Землячка розповідає, що під час спілкування телеведучу захопила історія села, те, що колись у ньому бував Богдан Лепкий, також репертуар колективу, зокрема, обрядові пісні, серед яких низка рідкісних весільних. Домовились невдовзі прибути у Черче зі знімальною групою.

IMG_0363 IMG_3346

І 31 липня народний аматорський фольклорний колектив "Черчани" із щирими привітаннями та давнім фольклором зустрічав народну артистку України Оксану Пекун і команду "Фольк - music ". Гостей із столиці привітав сільський голова Іван Клим, котрий доклав масу зусиль, щоб якнайкраще представити Черче,  та секретар сільради Ольга Гелета, відтак на «Черчан» і знімальну групу очікував насичений день відеозйомок та незабутніх моментів. Історичну довідку про свою малу батьківщину та її визначні місця для майбутнього сюжету надала директор Черченської ЗОШ 1-3 ст. Віра Плісак. А завідувач місцевою книгозбірнею Марія Заглевська ознайомила ведучу з надбаннями сільської бібліотеки.

Вразили медівників і прапори країн світу, вишиті бухгалтером сільради Володимиром Іванилом, роботи його сестри-вишивальниці Марії.

«Згодом Петро Шустакевич на возі доставив нас до цілющого джерела, у підніжжі гори села, - ділиться співрозмовниця. - Крім того, побували у майстрині Оксани Гривнак, котра дивувала київських масмедійників своїми роботами з бісеру і найбільшим домашнім скарбом - старовинними вишиванками».

IMG_0380

IMG_0382

Працівники «UА:Перший» відвідали також у місто-колиску Роксолани, завітавши у мерію, де їх гостинно зустрів міський голова Сергій Насалик , який, за словами завідувача клубом, завжди підтримує черченський колектив. Побували й у пам’ятці ЮНЕСКО – церкві Зішестя Святого Духа. Житель Черча, старших науковий співробітник музею Степан Пушкар, провів тут цікаву екскурсію.

 

IMG_3356IMG_3359

А вже під вечір гості знову повернулися у сільський заклад культури. У теплій компанії "Черчан" Оксана Пекун за філіжанкою чаю мала нагоду більше дізнатися про колектив, записати безцінні пісенні надбання у його виконанні.

За обрієм згасла остання жаринка дня, пускаючи у село очікувану прохолоду та невелику втому. Господиня відпочинкового комплексу зеленого туризму" Фортуна" Галина Павлюх гостинно прийняла Оксану Пекун та її команду на ночівлю.

IMG_0392 IMG_3361

…Трохи перепочивши, вже наступного ранку знайомий бус прямував у напрямку столиці, залишивши приємні спогади та святковий настрій жителям цього мальовничого куточка. Невдовзі НАФК «Черчани» знову стрінуться із чарівною ведучою, з якою встигли подружитися, щоб знову заспівати, і водночас вразити Україну черченськими звичаями та давніми піснями.

Ольга ВЕРБ»ЯНА.

Довідка «Рогатинської землі":

"Фольк-music" – це телевізійний проект, головною метою якого є пошук та відродження українського музичного етносу, автентичних мелодій і народних пісень різних регіонів України. А ще - популяризація автентичної музики серед молоді, адже сучасне аранжування української музичної спадщини вдихають у неї нове життя.

У кожному випуску перед глядачами "UΛ:Перший" постають як професійні, так і аматорські колективи з різних куточків нашої країни. А зіркові учасники програми нерідко представляють на розсуд аудиторії власні варіації відомих музичних творів або й оригінальні пісні з домішками українського автентичного стилю.

IMG_0391

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>