Дим – невидимий вбивця

Червень 10, 2019, 10:52 | (0) | інше новини
big-51900_Juravleva_11_02
 

  Отруйність нікотину відчув кожний, хто взяв у рот першу в житті сигарету. Ніхто не може докурити першої сигарети до кінця. Цьому заважають запаморочення та нудота, а часом і ще неприємні відчуття,такі як інтенсивне слиновиділення, шум у голові, головний біль, серцебиття, загальна слабкість, тремтіння рук, блювання, пронос. У тяжких випадках людина непритомніє. Поступово організм пристосовується до нікотину і куріння не викликає таких неприємних відчуттів. Хоча отруєння організму триває, але довго воно ніяк не виявляється.

  Шкідлива дія тютюну не обмежується нікотином. До складу тютюнового диму входить близько 30 отруйних речовин: аміак, синильна кислота, чадний газ та ін…

  Тютюновий дим, який вдихає курець, насамперед потрапляє у верхні дихальні шляхи, а потім – у трахею та легені. Під впливом тютюнового диму відбувається хронічне подразнення слизової оболонки гортані, розвивається запалення голосових зв'язок, вони потовщуються, грубішають. Це призводить до зміни тембру голосу (грубий голос курця), що особливо помітно в молодих жінок.

  Куріння та його вплив на організм людини стають сьогодні соціальною і медичною проблемами. Доведено, що куріння тютюну є великою небезпекою для здоров`я і призводить до виникнення різних захворювань, які спричиняють передчасну смерть людей. 41% українців палить, з них – дві третини - це чоловіки. Набувають цієї шкідливої звички українці рано – половина курців чоловічої статі починає у віці до 15 років, така ж кількість жінок запалює першу цигарку у віці до 17 років. Нині ми не можемо говорити про куріння молоді, як про невинні пустощі, адже 8-ми із 10-ти підлітків, які пробують вживати марихуану першочергово сформовують тютюнову залежність.

   За кількістю чоловіків – курців, Україна займає перше місце в Європі. Тим часом звичка палити є не просто шкідливою, а смертельно небезпечною: 85-95% раку легенів та гортані припадає на тих, хто палить; 30% раку молочної залози теж у курців. Щорічно через паління в Україні помирає 100-110 тисяч осіб.

   Україна входить до групи з 11 країн Європи з найбільшим рівнем поширеності цієї шкідливої для здоров`я  звички. Жителі нашої країни випалюють на рік приблизно 234млр. сигарет.

  Щорічно ініціюють та організовується проведення акцій проти куріння серед населення із залученням молодіжних та християнських організацій, спортивних шкіл міста для пропагування здорового способу життя.

  Куріння – суцільне лихо. Через нерозуміння, сліпе наслідування людина починає курити – спочатку робить одну затяжку, викурює одну сигарету, а потім тягнеться до лиховісної пачки знову і знову. І так куріння стає звичкою. А почати куріння набагато легше, ніж покинути. Отож, краще не починати!

                                        

                                           Борис Гудзенко, районний онколог. 

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>