Депутати райради звернулися до Парламенту ухвалити рішення про скасування депутатської недоторканості

Листопад 13, 2017, 00:16 | (0) | інше головне новини район
171853

Текст відповідного звернення було підтримано у ході  13 сесії Рогатинської районної ради 26 жовтня 2017 р. Зокрема у документі йдеться:

Голові Верховної Ради України Андрію Парубію

Звернення

 Невід'ємний принцип правової держави закріплено у ст. 24 Конституції України: "Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом". Скасування депутатської недоторканості є ключовим моментом у подальшому реформуванні та розбудові України. Ухваливши таке рішення, ми твердо зможемо говорити про демократію, громадянське суспільство та правову державу, у якій діє один закон для всіх і ніхто не може бути "рівнішим серед рівних".

Слід зазначити, що 16 квітня 2000 р. на Всеукраїнському референдумі народ дав свою відповідь щодо наявного інституту депутатської недоторканості в політичній системі України. Так, за скасуванням депутатської недоторканості проголосували 89% громадян, але це рішення не набуло чинності.

Однією з вимог Революції гідності було забезпечення рівності всіх громадян перед законом. Партії, які сформували коаліцію в Парламенті, перед виборами запевняли, що скасування недоторканості буде їхнім першочерговим кроком, але згодом відмовилися від своїх обіцянок. Окрім тиску на владу, суспільство повинно дати оцінку діям політиків. Влада має нести політичну відповідальність за нехтування вимогами Євромайдану.

Депутатська недоторканість - це пережиток часів, традиція авторитарних режимів та радянської минувшини. Затягування процесу вирішення питання скасування недоторканості народних депутатів додає проблем в державі. Народні депутати обираються на загальнодержавних виборах шляхом прямої демократії. Всенародне волевиявлення є основним джерелом їхньої влади. Отож, депутатам потрібно стати на один рівень з громадянами і відчути, що ми живемо в тій же системі, у якій живуть вони. Суспільство дуже гостро відчуває правову нерівність між низами і верхами.

Скасування депутатської недоторканості може стати лакмусовим папірцем у поверненні  довіри до влади, тому Парламент має довести, що дійсно бажає докорінно змінити уявлення про владу та державну службу.

Ми, депутати райради, просимо Парламент ухвалити рішення про скасування депутатської недоторканості.

Прийнято  на  чотирнадцятій сесії Богородчанської районної ради сьомого демократичного скликання 7 вересня 2017 року.  Підтримано рішенням 13 сесії Рогатинської районної ради 26 жовтня 2017 р.

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>