День Захисту дітей відзначили і на Рогатинщині (ФОТО)

Червень 2, 2015, 11:41 | (0) | , , , , , , | район
Paper family in hands

Цими днями в Рогатині молодь збирається в центрі міста. Все це через першо-червневе  нагадування людям про захист прав людини, зокрема тієї людини, яка потребує найбільше нашої уваги - дитини. 

2 червня, другого дня літа, Відділ освіти за сприянням Рогатинської Районної ради влаштували концерт, присвячений дню захисту дітей. 1 червня було християнське свято, де церква вшановувала ім'я Святого Духа, одного із Пресвятої Трійці, тому святкування Дня Захисту дітей перенесли на наступний день, щоб не робити замішання серед людей.

Цей день святкує офіційно світ, як Міжнародний день захисту дітей. День захисту дітей засновано у листопаді 1949 року рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок і відзначається щорічно 1 червня. Вперше день захисту дітей був проведений 1950 року в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

В Україні це святкують на рівні закону. Свято встановлено в Україні «…На підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей "Україна — дітям" та інших громадських організацій…» згідно з Указом Президента України «Про День захисту дітей» від 30 травня 1998 року № 568/98.

Відповідно до Женевської декларації про права дітей, прийнятої в 1924 році, була проголошена необхідність соціального захисту прав дитини. Декларація прав дитини була прийнята 20 листопада 1959 і проголошувала рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану та іншого. Декларація закликає батьків, громадські організації, уряди визнати права дітей і сприяти їх здійсненню.

Міжнародний день захисту дітей відзначається щорічно в понад 30 країнах світу.

У цей день влаштовуються різні розважальні заходи для дітей. Серед їхнього числа: конкурси з подарунками, концерти, всілякі виставкові та пізнавальні заходи.

Це не оминуло Рогатина. Святкування відбулося за участі загально освітніх шкіл міста, школи естетичного виховання учнів, де діти могли показати свої вміння та таланти. Владою було ініційовано вручення грамот та грошивих премій учасникам та переможцям конкурсів та олімпіад Всеукраїнського значення, призерів обласних олімпіад. Цей жест показав, що розумава праця дітей також нагороджується.

Олександр Рошкевич

ФОТО   Дмитро Падучак

DSC_5827 DSC_5836 DSC_5869 DSC_5873 DSC_5878 DSC_5882 DSC_5887 DSC_5909 DSC_5788 DSC_5796 DSC_5804 DSC_5818

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>