Гіркий шоколад зміцнює пам’ять та імунітет

Квітень 27, 2018, 20:32 | (0) | Здоров'я і краса
CcrbeeE005037_20180424_CRMFN0A001_11n

Чорний шоколад, що містить щонайменше 70% какао, знижує рівень стресу та лікує запальні процеси. Він також покращує настрій, пам’ять та посилює імунітет.

Про це повідомляє Kopalniawiedzy з посиланням на офіційну сторінку університету Лома Лінда (США).

«Багато років вплив темного шоколаду на неврологічні функції досліджували з точки зору вмісту цукру: чим більше цукру, тим ми щасливіші. Однак ми вперше розглянули короткостроковий та довгостроковий вплив великих кількостей какао, сконцентрованих у малих дозах, наприклад, у батончиках звичайного розміру. Результати є дуже цікавими. Вони показують, що чим більший вміст какао, тим більше позитивний вплив на когнітивне функціонування, настрій, імунітет тощо», – підкреслює Лі С. Берк з університету в Лома Лінда в Каліфорнії (США).

Американські науковці досліджували вплив шоколаду, що містить 70% какао, на експресію генів у імунних та дендритних клітинах людини. Вони зосередили увагу на прозапальних та протизапальних цитокінах. Дослідники зауважили, що какао регулює клітинну імунну відповідь, нервову сигналізацію та чуттєве сприйняття, можливо, сприяючи гіперпластичності мозку.

Друге дослідження, яке також проводив Берк, показало, що споживання чорного шоколаду збільшує спектральну щільність гамма-хвиль у протоколі ЕЕГ. Американці оцінили вплив споживання 48 грамів шоколаду на модуляцію частот у діапазоні 0-40 Гц. Вони зробили це двічі: спочатку через 30 хв, потім через 120 хв. Команда вчених відзначила збільшення частки (збільшення щільності спектральної потужності) гамма-хвиль. З точки зору мозку, це означає збільшення нейропластичності та синхронізму, а також кращого когнітивного функціонування.

Науковці підкреслили, що планують перевірити результати досліджень в більших масштабах та зайнятися вивченням механізмів описаних у дослідженні.

Джерело: zik.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>