В Івано-Франківську “законно” розкопали Вали

Вересень 14, 2017, 12:03 | (0) | новини область Україна

Сьогодні, 14 вересня, в Івано-Франківську активісти зібрали прес-конференцію на Валах з приводу проведення тут розкопок комунальними службами.

Громадська активістка Марія Козакевич розповіла, що дозвіл на розкопки від департаменту архітектури погодив геодезист, який нічого не знає про історичну значимість місця.

А начальник відділу охорони культурної спадщини Володимир Ідак зазначив, що будиночок, до якого підводяться комунікації, є у приватній власності. Вали, за його словами, не мають статусу історичної чи архітетурної пам’ятки, тому тут, на жаль, можна робити що завгодно.

“У нас в місті є “традиція” брутального ставлення до історичної спадщини“, – з сумом зазначив Володимир Ідак.

Комунікації підводяться до “будинку садівника”. Ця ділянка формально не є частиною території Палацу Потоцьких. Роботи також погодила комісія з питань безпеки руху – за умови відновлення потім зелених насаджень, тобто трави на схилах.

Активістка Марія Козакевич обурилась розкопкою місця, де франківці гуляють з дітьми. Вона також зазначила, що в процесі робіт будівельники знайшли старі оброблені камені, які потім закопали, “маскуючи” сліди своєї діяльності.

Втім, до будівництва церкви на Валах ці роботи не мають відношення.

Джерело:gk-press.if.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>