В Івано-Франківську вирішували долю одної з об’єднаних громад

Вересень 14, 2017, 12:11 | (0) | новини область Україна

Сьогодні, 14 вересня, в Івано-Франківській обласній раді вирішували долю Переріслянскої ОТГ. Присутні заслухали звернення Надвірнянської районної ради, в якому тамтешні депутати висловили протест проти створення Переріслянської ОТГ, назвавши її “так званою” і такою, що була утворена з порушенням законодавства.

У зверненні також містяться вимоги до Івано-Франківської обласної ради, ЦВК та Кабміну, в яких йдеться про зупинення дії та прийняття будь-яких рішень щодо ОТГ в Надвірнянському районі. Депутати апелюють до того, що у перспективному плані згадана лише Тисменичанська сільська ОТГ. До її складу повинно було увійти вісім сіл, але чотири з них вирішили створити іншу громаду – Переріслянську.

Заступник голови Івано-Франківської ОДА Богдан Кобилянський розпочав засідання круглого столу зі згадки про законнісь утворення Переріслянської ОТГ, та закликав всіх присутніх на круглому столі висловити свою думку.

Михайло Івашків, юрисконсульт “Центру розвитку місцевого самоврядування”, зазначив, що потрібно як слід розібратись у всіх юридичних нюансах цього питання, і передав слово представникам Надвірнянщини.

Керівництво Надвірнянської райради апелювало до того, що у перспективному плані утворення громад не згадана Переріслянська ОТГ. На це Олеся Зрайко, заступник начальника юридичного відділу ОДА, навела статтю 2 ЗУ “Про добровільне об’єднання громад”, в якій сказано, що населені пункти можуть об’єднуватися у будь-якій конфігурації. Вона також зачитала лист від Мінрегіонрозвитку, в якому прямо сказано – “перспективний план не може ставати на заваді об’єднанню громад”, та додала, що міністерство бачить цю громаду спроможною до існування.

Заступник голови Надвірнянської районної ради Ігор Писклинець не погодився з такими аргументами, зазначивши, що нова ОТГ здатна буде стати спроможною лише після зміни центру, і в ОДА про це добре знали, даючи Переріслянській ОТГ позитивний висновок.

Надвірнянці також зазначили, що наразі все ще є діючою постанова Кабміну від 2015 р зі змінами, внесеними в 2016 р, в якій згадана лише Тисменичанська ОТГ. А сесія обласної ради відбудеться до вступлення в силу нової постанови уряду.

Богдан Кобилянський на це відповів, що підзаконні акти не мають абсолютної та догматичної сили, а громада виявила бажання об’єднатись саме навколо Перерісля, і ОДА не має права їй суперечити.

Микола Гусак, депутат райради, заперечив існування Переріслянської ОТГ де-юре та показав протокол створення своєї громади, де є підписи голів всіх восьми сіл. Він також розповів, що різні “кулуарні домовленості” почались вже пізніше.

Богдан Кобилянський пояснив, що перевага надається громаді з більшою кількістю населення. За його словами, навколо Перерісля зараз готові об’єднатися 10 тисяч чоловік, а навколо Тисменичан – лише 5, тож він особисто на сесії голосуватиме за створення нової громади.

В підсумку всі сторони залишились при своїх думках. Питання Переріслянської ОТГ завтра вирішить обласна рада.

Джерело:gk-press.if.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>