В УКРАЇНІ ОНОВИЛИ КАЛЕНДАР ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЩЕПЛЕНЬ. ГРАФІК

Липень 4, 2018, 19:08 | (0) | Здоров'я і краса
Mt.-543-44

Ревакцинацію проти БЦЖ відтепер не треба буде робити у 7 років.

МОЗ України оновило Національний календар профілактичних щеплень, відповідно до рекомендацій ВООЗ та міжнародної практики. Відповідні зміни набули чинності, згідно з наказом МОЗ від травня цього року.

Відтак щеплення від туберкульозу (БЦЖ) робитимуть 1 раз на 1-5 добу життя малюка. Ревакцинацію у 7 років більше не робитимуть.

Другу дозу вакцини проти гепатиту В будуть вводити не у перший місяць життя, а у другий. За словами очільниці МОЗ Уляни Супрун, це дозволить у майбутньому робити щеплення багатокомпонентною вакциною, яка даватиме захист одразу від кількох хвороб — гепатиту В, дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту.

«Це допоможе зменшити кількість візитів на вакцинацію, зберегти більше часу для лікарів та батьків, а також зменшити рівень стресу мам, тат і діток, адже навіть безболісні уколи не завжди даються легко», — додає Уляна Супрун.

Вакцинація за календарем профілактичних щеплень є безоплатною. Її можна зробити у сімейного лікаря або педіатра. Усі вакцини має закупляти держава та доставляти до областей.

Візуалізація МОЗ

Джерело: tvoemisto.tv

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>