В конгресі США готують імпічмент Трампа

Червень 7, 2017, 18:54 | (0) | новини

Член палати представників конгресу Ел Грін спробує почати формальну процедуру імпічменту президенту Дональда Трампа, але його починання майже напевно приречене на провал, пише газета Hill. Грін - конгресмен-афроамериканець від штату Техас.

За даними газети, Грін пише формальний обвинувальний висновок, який, як він сподівається, може стати основою для процесу над Трампом в конгресі. Обидві палати конгресу контролюють однопартійці Трампа з Республіканської партії. Вони формально не підкоряються Трампу, але поділяють з ним загальні принципи і на даний момент в цілому підтримують починання президента, незважаючи на ряд розбіжностей.

Звинувачення Гріна будуються на звільненні директора ФБР Джеймса Комі, який керував розслідуванням російського втручання у вибори і російських зв'язків Трампа. Комі через ЗМІ звинуватив Трампа в тому, що той намагався натиснути на нього з метою припинення деяких аспектів розслідування. "Факти прості і незаперечні. Президент звільнив директора ФБР, оскільки директор вів розслідування зв'язків передвиборного штабу президента з російським втручанням в президентські вибори. Це - перешкоджання правосуддю", - йдеться в заяві конгресмена, яке цитує Hill.

Грін має намір представити звинувачення проти Трампа в середу, уточнює видання. Імпічмент - офіційне виражена недовіра президенту з боку конгресу, яка за Конституцією США тягне примусову відставку глави держави. Згідно з основним законом, президент може бути усунений від влади "за державну зраду, хабарництво та інші тяжкі злочини". Для винесення імпічменту потрібно судовий процес у палаті представників, а після її рекомендації - голоси двох третин сенату.

В історії США два президента зазнали імпічменту в палаті представників, але були згодом виправдані сенатом. Так, Ендрю Джонсона виправдали в 1686 році у справі про незаконну відставку міністра. Білл Клінтон отримав імпічмент в нижній палаті за перешкоду правосуддю при спробі замести сліди подружньої зради. Клінтона також виправдав сенат. Ще один президент США, Річард Ніксон, був змушений достроково піти у відставку в 1974 році під загрозою імпічменту в конгресі і в обмін на помилування з боку наступника на посту президента - Джеральда Форда.

Всього імпічменту в конгресі за більш ніж 200-річний період зазнали 19 осіб, включаючи одного сенатора, одного міністра і ряд суддів. Зокрема, конгрес усував суддів за перевищення повноважень, корупцію, пияцтво і ухилення від податків.

Джерело: 7dniv.info

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>