Війни в Сирії та Україні завершилися, якби на те була воля Москви - МЗС Німеччини

Вересень 12, 2018, 11:44 | (0) | Світ Україна
bff8ec0eca1e1cb09d0c46852eb35b52bd9a61d4
Міністр закордонних справ ФРН Хайко Маас вважає, що військові конфлікти як в Сирії, так і в Україні, завершилися б, якби на те була воля Москви.

Про це він заявив в інтерв'ю виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung.

«У Сирії війна, ймовірно, закінчилася б давно, якби росіяни та інші працювали над досягненням цієї мети», - сказав Маас.

Це ж, за його словами, стосується і України.

«В обох випадках наслідком є те, що не буде ніякого рішення, якщо Росія не буде брати участь; ось чому Німеччина в конфлікті в Україні та Сирії задіяна на передових позиціях. В обох випадках ми намагаємося домогтися чогось за допомогою дипломатії», - заявив німецький міністр.

За його оцінкою, той факт, що в сирійському Ідлібі досі не почався великий наступ, пояснюється насамперед тим, що Росія і Туреччина поки не прийшли до порозуміння в цьому питанні. Берлін і партнери, зазначив Маас намагаються вплинути на Росію, щоб запобігти подальших військових ударів в цьому регіоні, оскільки вважають, що великий наступ там не виправданий.

Сама Росія, вважає Маас, не зацікавлена в тому, щоб війна в Сирії тривала вічно. Але нормалізація неможлива без відновлення, а домогтися цього без західних грошей навряд чи вдасться.

«Ні Росія, ні Іран, ні Туреччина не захочуть відбудовувати цю країну поодинці. Це буде міжнародна діяльність, в яку Німеччина готова надати свій внесок», - наголосив німецький дипломат.

Він також додав, що Москві висунули чіткі умови, на яких така допомога буде можлива.

Як раніше стало відомо кореспонденту Укрінформу, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров відвідає Берлін найближчої п'ятниці, де візьме участь у бізнес-форумі та зустрінеться з німецьким колегою.

Джерело: www.ukrinform.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>