Відеофіксація порушень на дорогах. Що варто знати про спеціальний пристрій

Жовтень 10, 2018, 14:01 | (0) | Україна
20_main

8 жовтня на українські дороги повернулися радари. Патрульна поліція починає використовувати пристрої вимірювання швидкості TruCam у тих місцях, де найчастіше трапляються ДТП, повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Неможливе втручання

Портативний пристрій будуть використовувати виключно на ділянках доріг, де встановлені відповідні дорожні знаки. Перелік таких місць буде у відкритому доступі на сайті патрульної поліції.

Інспектор не має доступу до системи і не може видалити деякі моменти самостійно

У місцях фіксації порушень швидкісного режиму перебуватимуть службові транспортні засоби з увімкненими маячками синього кольору.

“Прилад містить спеціальну систему шифрування даних. Неможливим є втручання у ці дані, які створює прилад. Інспектор не має доступу і не може видалити деякі моменти самостійно. Прилад містить лічильник зафіксованих правопорушень. Наші відділи моніторингу будуть постійно контролювати відповідність кількості зафіксованих правопорушень”, - розповів Білошицький.

На думку правоохоронців, така фіксація має попередити правопорушення і знизити швидкість руху на окремих ділянках. У Києві обрали дві ділянки: проспект Миколи Бажана та проспект Перемоги. В інших регіонах поки визначили 21 ділянку, серед яких траси Київ-Чоп, Київ-Одеса, Київ-Ягодин, Одеса-Новоазовськ тощо.

Про пристрій

TruCam - це лазерний вимірювач швидкості з режимом відеофіксації. Основна відмінність пристрою від інших, що він використовує не радіохвилю, а світловий промінь - лазер. Він дозволяє зафіксувати перевищення швидкості конкретного автомобіля в потоці транспорту на відстані, що перевищує кілометр.

Відомості про дату, час і координати автомобіля автоматично надходять від вбудованого у прилад GPS-приймача. Початок фіксації порушення можливий на відстані до 1200 м. В автоматичному режимі під час перевищення транспортним засобом ліміту швидкості TruCam робить фотознімок. Це відбувається на відстані близько 70 м.

На одну флеш-карту максимально накопичується 40 тис. фото або 16 тис. відеороликів порушень. В автономному режимі від акумулятора прилад може працювати до 15 годин. Дані вимірювання захищені від видалення та модифікації, оскільки проводиться опломбування флеш-карти. Також виконуються відповідні протокольні процедури, пов'язані з обігом і зберіганням носіїв суворої звітності.

Юридичні проблеми

Порушують зараз усі, тому що за це не карають, сказав керівник громадської організації Київ автомобільний Олексій Мкртчян. Наразі у поліції є 25 радарів. Цього замало, адже тільки на Київ їх повинно бути близько тисячі, вважає Мкртчян. Не зовсім зрозуміло також, за яким принципом у Нацполіції визначали ділянки, де використовуватимуть TruCam.

За перевищення швидкості на понад двадцять кілометрів на годину передбачено штраф 255 грн

Усе залежить від того, як радари будуть використовувати. Адже за однією з версій вони повинні працювати в автоматичному режимі, а за іншою - можуть використовуватися за старою методикою ДАІ - стоятимуть на дорозі, фіксуючи та зупиняючи водіїв, розповів адвокат із захисту прав водіїв Вадим Володарський.

Якщо це буде стара процедура зупинки і винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення, не зміниться нічого. Якщо буде автоматична фіксація, то виникне декілька юридичних проблем.

Це пов’язано з тим, що в Україні такої практики ще не було. Як буде передаватися інформація про правопорушення – це питання не вирішене. По-друге, у законі нині прописано, що відповідальність за правопорушення несе власник авто, а не той, хто здійснив правопорушення.

“Спочатку потрібно навести лад у сфері досудового слідства і оформлення протоколів патрульною поліцією”, - сказав Володарський.

Протягом цього тижня патрульні будуть використовувати TruCam тільки у пілотному режимі.  Від сьогодні і до кінця тижня водіям, які порушили, будуть виносити попередження. Однак уже з 15 жовтня будуть штрафувати.

За перевищення швидкості на понад двадцять кілометрів на годину - то це штраф 255 грн, на понад п’ятдесят кілометрів на годину - 510 грн.

Джерело: nv.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>