ВРП відмовила у відстороненні заступника судді Вовка та двох суддів ОАСК

Вересень 2, 2020, 11:21 | (0) | Україна

Вища рада правосуддя (ВРП) відмовила в задоволенні клопотання генерального прокурора Ірини Венедиктової про відсторонення від посади заступника голови Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Євгена Аблова, а також суддів Ігоря Качура та Володимира Келеберди.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на пресслужбу ВРП.

У ВРП дійшла висновку, що докази, якими обґрунтовано підозру, висунуті судді Євгену Аблову та Ігорю Качуру, отримані способом, що не відповідає вимогам Кримінального процесуального кодексу України, – без дозволу суду на використання результатів негласних слідчих (розшукових) дій, отриманих під час розслідування іншого кримінального провадження.

Крім того, на думку ВРП, необґрунтовано наявність ризиків, на які посилається генеральний прокурор у своєму клопотанні, які можуть виникнути в разі продовження здійснення правосуддя Абловим та Качуром.

Також у ВРП заявляють, що Офіс генпрокурора не надав доказів того, що судді мають можливість впливати на свідків та підозрюваних, яких допитуватимуть під час досудового розслідування, і протиправно перешкоджати у такий спосіб встановленню обставин кримінального правопорушення.

Також ВРП повернула без розгляду клопотання про тимчасове відсторонення судді Окружного адміністративного суду міста Києва Володимира Келеберди від здійснення правосуддя через порушення порядку повідомлення судді про підозру.

Джерело: www.depo.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>