Волкер розповів, про що в останні кілька тижнів спілкувався з Сурковим

Жовтень 12, 2018, 14:09 | (0) | Світ Україна
44_main

Спецпредставник США з питань України Курт Волкер вважає реалістичною ідею введення миротворців ООН на Схід України та нещодавно спілкувався з цього приводу з своїм російським колегою Владиславом Сурковим. Про це Волкер розповів в інтерв’ю виданню "Настоящее Время" в Брюсселі, передає УНН.

"Так, дуже навіть можливо. Зокрема, я спілкувався з паном Сурковим з цього приводу в останні кілька тижнів", - сказав Волкер, відповідаючи на запитання про те, чи вважає він все ще реалістичною ідею введення миротворців ООН на Донбас. За словами Волкера, введення миротворчої місії є найпрактичнішим способом полегшити реалізацію Мінських домовленостей.

"Ситуація така: Росія скаржиться, що Україна не робить деякі кроки, наприклад, не вводить особливий статус або амністію, або місцеві вибори. Україна не може цього зробити, поки Росія окупує її територію. І до тих пір, поки немає безпеки, свободи пересування - немає можливості потрапити на цю територію", - зазначив спецпредставник. На його думку, саме миротворці зможуть прийти та забезпечити безпеку, створити умови для вільного пересування і миру, захистити місцеве населення.

"Ми це запропонували. Україна підтримує, "нормандська четвірка" підтримує - Франція, Німеччина. ЄС, НАТО, Канада, Великобританія все це підтримують і пропонують ввести миротворчу місію за підтримки ООН. Тільки Росія все блокує", - зазначив він.

Як повідомляв УНН, чергова зустріч Суркова і Волкера є можливою, але "наразі нічого не заплановано". Спецпредставники востаннє зустрічались у Дубаї в січні цього року.

Джерело: УНН

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>