Вечорниці «Дай, Андрію, знати, яку долю ждати»

Грудень 13, 2016, 14:22 | (0) | інше головне Духовність і культура Майстерня уподобань МОЄ МІСТО новини
img_3068

Серед зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим був день Андрія, 13 грудня, у переддень якого молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи усілякі забави та гуляння.

І хоча Андрій Первозванний – християнський святий, але народні звичаї та обряди мають древніше, дохристиянське походження, пов’язане з таємничими ритуалами любовної магії, які потім переродилися в усім відомі ворожіння, що були популярні серед хлопців та дівчат. Звичайно, згодом обряди втратили своє магічне значення і були лише нагодою для того, аби неодружена молодь порозважалася.

Саме таке свято відбулося 9 грудня в Рогатинській районній ШЕВУ. Кожен, хто завітав на вечорниці, поринув у глибину віків, пригадав традиції та звичаї українського народу, послухав та поспівав народних пісень, насміявся досхочу, бо які ж вечорниці без дотепних жартів та кумедних ігор?

img_3074

Ведучі Анна Мотика та Анастасія Романюк розповіли історію свята Андрія, пригадали присутнім стародавні звичаї. Ті, хто прийшов цього дня на захід, мали можливість не лише подивитися, а й самим взяти участь у забавах, конкурсах, ворожіннях, іграх, які організували педагоги школи Л.Горинь та О.Крупка. Звучали обрядові пісні у виконанні вокального ансамблю (керівник С.Луцак), фольклорного колективу (керівник Н.Грицишин), розігрувалися жартівливі сценки учасниками зразкового театрального гуртка (керівник О.Крупка), котрі нагадали, як наші предки влаштовували своє дозвілля та розваги.

img_3099

Заключним етапом свята стало виконання усіма учасниками опільського танцю «Хрущ», який продемонструвала керівник ЗХК «Опільчанка» Л.Горинь, а супровід здійснили троїсті музики у складі педагогів школи Н.Грицишин, Р.Сметани та Л.Левківа.

Андріївські вечорниці пройшли весело. Усі учасники отримали незабутні враження, відчули себе причетними до незвичайного дійства.

Ми маємо докласти всіх зусиль, аби зберегти і передати нащадкам звичаї українського народу. Адже звичаї, традиції, мова, а також національна пам’ять – це ті найміцніші елементи, які об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю.

Світлана ЛУЦАК.

img_3095 img_3071 img_3067 img_3076img_3106

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>