Білл Гейтс прогнозує «суттєве зменшення» смертності від коронавірусу до кінця 2020 року

Липень 29, 2020, 11:09 | (0) | Світ

Американський мільярдер і філантроп Білл Гейтс припускає, що до кінця 2020 року людство може винайти «терапевтичні ліки», які різко знизять смертність від коронавірусної хвороби. Про це він розповів в інтерв’ю CNBC.

На думку Гейтса, терапевтичні засоби протидії коронавірусу (тобто такі, які пом’якшують симптоми COVID-19) набагато швидші у розробці за захисні (як-от вакцину).

«Тож, гадаю, маємо гарні шанси того, що до кінця цього року з поєднанням усіх нових засобів смертність суттєво зменшиться», — зазначив мільярдер.

Одним із ключових терапевтичних препаратів у лікуванні коронавірусу Гейтс назвав «Ремдесивір» — препарат, який Всесвітня організація охорони здоров’я додала до рекомендаційного протоколу препаратів, які можуть бути ефективними при лікуванні коронавірусної хвороби.

Утім Гейтс зауважив, що терапевтичні засоби не допоможуть повернути людство до нормальних часів. Для цього потрібно знайти дієві способи припинення передачі вірусу, і вакцина може стати одним із них.

«Ремдесивір» було розроблено ще під час спалаху вірусу Ебола, однак тоді препарат не був ефективним. Раніше в окремих випадках лікарі повідомляли про покращення здоров’я пацієнтів із COVID-19 після прийняття «Ремдесивіру». Водночас підтвердженої ефективності препарат наразі не має.

  • На початку липня Міністерство охорони здоров’я США оголосило про купівлю 500 тисяч доз препарату «Ремдесивір» в американської фармацевтичної компанії Gilead.
  • 3 липня Європейська комісія — виконавчий орган ЄС — схвалила використання «Ремдесивіру» як першого препарату для лікування коронавірусної хвороби.
  • 27 липня американська компанія Moderna, яка займається розробкою своєї вакцини від коронавірусу разом із Національними інститутами охорони здоров’я США, оголосила про початок наступного етапу клінічних випробувань. У них візьме участь 30 тисяч волонтерів — це наймасштабніше у світі дослідження вакцини від COVID-19.

Джерело: hromadske.ua

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>