Британія в ООН закликала відкрити доступ спостерігачам до незаконно анексованого Криму

Липень 10, 2019, 20:09 | (0) | Світ Україна
630_360_1562664116-790

Великобританія закликала Росію надати міжнародним моніторинговим організаціям доступ до незаконно анексованого Криму і негайно звільнити всіх політичних в'язнів. Відповідну заяву зробив Постійний представник Великої Британії при ООН і СОТ в Женеві Джуліан Брейтуейт під час 44-го засідання Ради ООН з прав людини, передає УНН.

"Сполучене Королівство дякує Верховному комісару за її оновлену інформацію і вітає 26-ту доповідь Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй з прав людини, що базується на роботі Місії зі спостереження за дотриманням прав людини в Україні", - сказав дипломат.

Він нагадав, що минуло вже шість років з початку збройного конфлікту на Сході України, а також заявив, що повідомлення про довільні арешти і тортури з боку російських збройних формувань на Донеччині викликають тривогу.

"Ми вражені повідомленнями про довільних затриманнях, несправедливі судові процеси і застосування тортур в незаконно анексованому Криму, і ми як і раніше глибоко стурбовані благополуччям більше 70 українських політичних в'язнів, які в даний час утримуються в Росії, зокрема Павла Гриба і Едема Бекірова, які потребують термінової медичної допомоги", - наголосив британський посол.

"Ми засуджуємо Росію за невиконання резолюції 73/263 Генеральної Асамблеї ООН і закликаємо Російську Федерацію надати міжнародним моніторинговим організаціям доступ до незаконно анексованого Криму і негайно звільнити всіх політичних ув'язнених", - зазначив Брейтуейт.

Він також віддав належне Україні за проведення президентських виборів мирним і демократичним шляхом, одночасно зазнаючи постійну агресію Росії.

Як повідомляв УНН, Україна та ЄС засуджують анексію і мілітаризацію Криму з боку РФ.

Джерело: УНН

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>