Адміністрація Трампа оголосила жорсткіший курс щодо Куби

Червень 16, 2017, 15:56 | (0) | Світ

Зміни торкнуться передусім співпраці між Вашингтоном та Гаваною в туристичному секторі. Білий дім також планує скоригувати правила в'їзду громадян США на цей острів, які були полегшені за президентства Барака Обами.

Президент США Дональд Трамп вирішив провадити жорсткішу політику у відносинах країни з Кубою. Зміни анонсували в Білому домі в четвер, 15 червня. Вони стосуватимуться передусім американсько-кубинської співпраці у сфері туризму та правил в'їзду громадян США на острів. Трамп має пояснити свої наміри детальніше під час виступу в Маямі у п'ятницю, 16 червня.

Насамперед ідеться про заборону фінансових транзакцій із кубинським туристичним концерном Gaesa на чолі з зятем президента Куби Рауля Кастро, який пов'язують із армією країни. На даний момент концерн має спільні підтримаємства з американськими компаніями, серед яких готельна мережа Marriott, передає інформагенція AFP.

У Білому домі анонсували і зміни у правилах в'їзду американських громадян до Куби, які були суттєво спрощені останніми роками. Нині поїздки до цього острова дозволені громадянам США у дванадцяти категоріях, серед яких - освітні або журналістські поїздки. Нові правила мають знову стати жорсткішими.

Після поновлення дипломатичних відносин між США та Кубою у 2015 році на острові почався бум американського туризму. Протягом перших п'яти місяців 2017 року на Кубі побували майже 300 тисяч громадян США. Для порівняння: у 2016-му туди з'їздили близько 280 тисяч американців за весь рік. Це вже було на 74 відсотки більше, ніж у 2015-му.

У Білому домі пожвавлення туризму прокоментували критично, зауваживши, що це "збагатило армію та спецслужби, які відіграють центральну роль у здійсненні гніту на острові", цитує AFP.

Джерело: dw.com

Коментарі

Немає коментарів

Залишити коментар

Доступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>